קומיון - עולם הטלקום של ישראל
 הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  שלח לחבר  RSS
האימייל האדום חיפוש באתר

על שימוש בראיות ממכשיר סלולאר בחקירה

פורסם: 9/7/2017

בעידן של היום אנחנו נושאים על עצמנו את מכשיר הטלפון הנייד והחכם שלנו לכל מקום אליו אנחנו הולכים ומשתמשים בו על מנת לקיים שיחות עם אנשים, לשלוח הודעות, לשלוח מיילים, לגלוש לאתרי אינטרנט שונים ואף לצלם תמונות וסרטונים.

בלא מעט חקירות אשר מתנהלות מול אדם שחשוד בדבר עבירה השוטרים מחרימים את הטלפון הסלולארי מתוך ידיעה כי אמצעי זה יכול להיות הגורם אשר מסייע להפללה של החשוד במעשה פלילי ולשמש בתור ראייה בבית המשפט עצמו. לכן חשוב להתייעץ מהר ככל הניתן עם עו"ד פלילי שיגן על האינטרסים של בעל הטלפון הסלולארי ויצייד אותו בצעדים שבהם הוא צריך לנקוט במהלך של חקירה המתנהלת נגדו על מנת למזער נזקים ולהוכיח את חפותו כנגד אותן חשדות למעשה פלילי.

שימוש במכשיר הנייד במהלך של חקירה

מה שהרבה אנשים אשר מגיעים אל חקירה לא יודעים הוא כי לא ניתן להחרים את הטלפון הנייד באופן כה שרירותי. השוטרים אשר מחרימים את הציוד צריכים צו לשם ביצוע דבר זה או לכל הפחות צריכים לבסס יסוד סביר כי לחשוד כי החשוד ביצע באמצעות הטלפון שיחות איום או הטרדה של עד.

השוטרים יכולים גם לבקש את הטלפון הסלולארי מן האדם אשר מגיע אל חקירה כאשר הם חושדים שמכשיר זה יהיה גורם מקשר בין החשדות לבין ההוכחות בשטח לדבר העבירה שעבורו נעצר החשוד, ברגע בו ניתנת ההסכמה הם יכולים לבצע חיפוש במכשיר אחר ראיות רלבנטיות לחקירה.

כלי חקירה עיקרי בתיקי סמים

עבור המשטרה הצבאית אשר נתקלת בריבוי מקרים של עברות שימוש ומכירת סמים אצל חיילי צהל, על מנת למגר את התופעה הם מבצעים שימוש בכל כלי נדרש מבחינה חוקית כדי לאתר ראיות נגד החשודים ולבסס את עבירות הסמים עם ראיות אלה.

במקרים רבים הראיות הללו נמצאות בטלפונים הסלולריים של החיילים החשודים ולכן השוטר הצבאי עושה כל הנדרש על מנת להשיג את הטלפון בתור ראיה, וזאת לפי הדרכים הנדרשות בחוק שכוללות הסכמה של החייל למסור את הטלפון או הוצאה של צו לשם כך. בכל מקרה חשוב לוודא מול עו"ד פלילי האם במהלך החקירה שמתבצעת כנגד חייל או אזרח הלקיחה של הטלפון הנייד מתבצעת לפי לשון החוק או שנעשה שימוש שאינו בסמכות השוטר.

עו"ד פלילי נתקל בריבוי מקרים מעין אלה וחשוב להבין את העניין לעומק על מנת להימנע ממצב שבו נלקח הטלפון שלא כחוק ואזי הראיות הופכות ללא קבילות בבית המשפט. 

מאמרים נוספים

אפשרויות גיוס הון להייטק

אפשרויות גיוס הון להייטק

עיצוב אלבומים באינטרנט - כל אחד יכול

עיצוב אלבומים באינטרנט - כל אחד יכול

על תקלות האייפון הנפוצות

על תקלות האייפון הנפוצות

רכישת מכשיר סלולאר

רכישת מכשיר סלולאר

הכל על הקמת מוקד אנושי וטכנולוגי

הכל על הקמת מוקד אנושי וטכנולוגי

הסמארטפון ככלי היעיל ביותר ללמידה בבית הספר

הסמארטפון ככלי היעיל ביותר ללמידה בבית הספר

כמה מרוויח בונה אפליקציה?

כמה מרוויח בונה אפליקציה?

הצורך הגובר של השוואת מחירי סלולר

הצורך הגובר של השוואת מחירי סלולר

איך לבחור חבילות סלולר לחו

איך לבחור חבילות סלולר לחו"ל?

רכישת מכשיר סלולאר

רכישת מכשיר סלולאר

הצטרפו לרשימת תפוצה
כל הזכויות שמורות Copyright © 2008 - קומיון – עולם הטלקום של ישראל הקמת אתרים ע"י הקמת אתרים