קומיון - עולם הטלקום של ישראל
 הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  שלח לחבר  RSS
האימייל האדום חיפוש באתר

תפקידה של מערכת בינה עסקית בארגונים

פורסם: 6/9/2017

אין זה סוד שבשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על התחום של בינה עסקית. תחום זה הפך להיות משמעותי מאוד בקרב עסקים מתחומים רבים, ובעיקר בקרב עסקים בסדר גודל בינוני ומעלה.

על מנת להבין את המשמעות ותפקידה של בינה עסקית בארגונים, ננסה להבין תחילה מה זו בינה עסקית ומדוע היא חיונית, ולאחר מכן נתייחס לשאלה מה מיקומה בקרב ארגונים ועסקים. בינה עסקית היא למעשה מערכת שמאגדת בתוכה את כל המידע, הנתונים והחומר שנמצאים בתוך הארגון, וכך בכל פעם שעובדי הארגון מחפשים תשובות ופתרונות לשאלות מסוימות, הם יכולים להעביר שאילתות למערכת ובעזרת החומר שנמצא במערכת, הם מקבלים תשובות שעוזרות להם להבין כיצד מתבצעים תהליכים וכיצד לקבל החלטות בצורה נכונה.

עבור מי שלא מתעסק בתחום ואיננו מבין את הנושא, אפשר לומר שבינה עסקית היא כמו גוגל, מדובר במערכת שמאגדת את כל הנתונים שיש, וברגע שמעלים שאילתה מסוימת בשביל לקבל מידע, המערכת בוררת אותו, ומספקת את המידע ההכרחי לשם קבלת ההחלטות בצורה נכונה.

כיום לא ניתן לקיים ארגון מודרני ומשמעותי בלי מערכת בינה עסקית ברמה כזו או אחרת. המערכת לא רק אוגרת ושומרת על מידע ומספקת אותו בשעת צורך, אלא היא גם מאפשרת יצירת דוחות, מאפשרת ניתוח סטטיסטי, מאפשרת חיזוי וכרייה של מידע משמעותי. ארגון שעובד עם מערכת בנייה עסקית, הוא ארגון שממצה את הפוטנציאל שלו באופן משמעותי שכן הוא יכול לנתח את המידע שעומד לרשותו בכלים יעילים וחכמים, ובכך לנצל הזדמנויות שונות לצורך התגברות על מצבים ומכשולים שונים, במטרה להגיע לרווח מקסימאלי.

בינה עסקית בארגונים – התפקיד שמאחורי העבודה בפועל

עד כה תיארנו את פעולת המערכת ומה היא מאפשרת לארגון להשיג, כעת נסביר מה בדיוק התפקיד שלה במונחים מופשטים.

כפי שאפשר להבין ארגון עסקי, בוודאי ארגון סדר גודל בינוני ומעלה, עובד עם מקורות שונים מהם הוא שואב מידע, מקבל נתונים, צובר תוכן. זה יכול להיות מקורות של פיתוח ומחקר, מקורות של גילוי מידע חיצוני ופנימי, מידע שנוצר תוך כדי תהליכים ועוד. את כלל המידע הקיים בארגון, שום גורם אנושי לא יכול לאגור, בוודאי שלא לנתח אותו לבדו. בני האדם, על כל המעלות שיש בהם, מוגבלים עדיין ביכולת אגירת מידע וניתוח שלו באופן מיידי ללא שימוש בכלים חיצוניים.

על מנת ליהנות מהמידע ולהפיק ממנו תועלת מרבית, הארגון חייב לעבוד עם מערכת שתאפשר לו לבצע כרייה של מידע, תאגור אותו ולאחר מכן תנתח אותו בדרכים שונות. כאן התפקיד של מערכת בינה עסקית. היא למעשה מאפשרת לארגון לעבוד מול מקורות מידע מגוונים ואינסופיים, ללא חשש לאבד אותו, ועם יכולת ניתוח ועיבוד של המידע בצורה אמינה ויעילה, כך שלבסוף יהיה ניתן להפיק ממנו תועלת שתתורגם דרך נתונים ודוחות, לתהליך קבלת החלטות נכון ויעיל. 

מאמרים נוספים

פתרונות לחיסכון ויעילות בהוצאות הארגון

פתרונות לחיסכון ויעילות בהוצאות הארגון

תפקידה של מערכת בינה עסקית בארגונים

תפקידה של מערכת בינה עסקית בארגונים

היתרון ברכישת מכונת צילום משולבת למשרד

היתרון ברכישת מכונת צילום משולבת למשרד

סטארט-אפ החודש: innerActive - פרסום סלולרי

סטארט-אפ החודש: innerActive - פרסום סלולרי

סטארט-אפ החודש: Mo'Minis

סטארט-אפ החודש: Mo'Minis

סטארט-אפ החודש: WeFi

סטארט-אפ החודש: WeFi

סטארט-אפ החודש: Spikko

סטארט-אפ החודש: Spikko

הצטרפו לרשימת תפוצה
כל הזכויות שמורות Copyright © 2008 - קומיון – עולם הטלקום של ישראל הקמת אתרים ע"י הקמת אתרים