קומיון - עולם הטלקום של ישראל
 הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  שלח לחבר  RSS
האימייל האדום חיפוש באתר

אילו משאבים נדרשים לשם פיתוח אפליקציה לסמארטפון?


מאת: מערכת אתר קומיון
פורסם: 12/5/2019

נניח שיש לכם רעיון לאפליקציה חדשה. כזאת שעדיין לא קיימת בשוק, כזאת שמהווה פתרון לצורך שאנשים אפילו לא יודעים שהוא קיים בהם. אפליקציה שתהפוך את וואטסאפ לחדשות ישנות, תוציא מן המשחק את אנגרי בירדס ובעוד כמה שנים תגרום לאנשים לשאול "ווייז? מה זה ווייז?" – בקיצור, יש לכם רעיון מעולה ואתם רוצים להפוך אותו למציאות: לפתח אותו עד שיהפוך לאפליקציה שאנשים יתקינו על הסמארטפון שלהם וישתמשו בה.

נשמע פשוט, אבל בפועל מדובר בתהליך שאורך זמן ודורש השקעה כספית לא קטנה. כמה זה יכול כבר לעלות לכם? הבה נבחן את הנושא מקרוב.

הפיתוח לא תמיד פשוט כמו שאולי נדמה

תהליך פיתוח אפליקציה דומה מאוד לתהליך פיתוח מוצר טכנולוגי אחר, כלומר אחד מן ההיבטים הראשונים שיש לבחון את הטכנולוגיה שבה יש לעשות שימוש. ניקח את וואטסאפ, לדוגמה: הטכנולוגיה שנדרשת כדי להקליד כמה מילים ולשלוח למספר טלפון אחר איננה מסובכת (והרי היא איתנו כבר מאז שנות התשעים של המאה הקודמת), ואילו היה די בכך אזי עלויות הפיתוח של וואטסאפ היו נמוכות למדי. עם זאת, עלויות הפיתוח של צד האבטחה הן אלה שמייקרות את העניין.

במילים אחרות, יש אפליקציות שעשויות להיראות פשוטות לפיתוח, אבל חלק מן הרכיבים שלהן מורכב יותר והוא זה שמצריך את השקעת המשאבים הגדולה יותר – בין אם מדובר בהשקעת משאבים של מעצב גרפי או מתכנת. ככלל, אפליקציות המיועדות למטרות ספציפיות ונשענות על טכנולוגיות קיימות, בדרך כלל תהיינה זולות יותר לפיתוח. ככל שהן מורכבות יותר מבחינת טכנולוגיה, עיצוב והתאמה לקהלים גדולים יותר, כך העלות מתייקרת.

משאבי כוח אדם וזמן

עלות פיתוח מוצר טכנולוגי אינה מתבטאת רק בכסף אלא גם במשאבי כוח אדם וזמן. מן הטכנולוגיה הנדרשת נגזרים אנשי המקצוע הנדרשים לכל שלב בתהליך הפיתוח (איפיון, עיצוב, תכנות וכדומה), וגם במקרה הזה ככל שהמורכבות הנדרשת גבוהה יותר כך יהיה צורך ביותר כוח אדם ו/או ביותר זמן. זוהי הזדמנות טובה לשאול את עצמכם האם כדאי לשכור כוח אדם מקצועי יותר שאמנם יעלה יותר כסף אבל יקצר את משך הזמן הנדרש, או לחלופין להפקיד את העבודה בידי אדם יחיד שיעלה פחות אבל יקח לו חודשים רבים לבצע את העבודה.

לכל השיקולים הללו יש להוסיף גם את הצורך העתידי באנשי מכירות, שירות לקוחות וכדומה, משום שיש חשיבות רבה גם לעלויות שאינן קשורות ישירות לפיתוח האפליקציה אלא לתכנית העסקית שלכם באופן כללי.

הפיתוח שלאחר הפיתוח

גם לאחר שפיתוח האפליקציה הושלם והיא יצאה לאוויר העולם, הפיתוח למעשה לא מסתיים. עדיין יש צורך לבצע שדרוגים, תיקוני באגים ושיפור חוויית משתמש על פי הערות מן המשתמשים עצמם. כלומר, חישוב עלויות הפיתוח צריך להתייחס בעיקר לעלויות הראשוניות בהיבטי זמן, כוח אדם וזמן, אולם כדאי לזכור שיהיה צורך בפיתוח נוסף בהמשך – ולהתחשב בכך בעת חישוב העלות הכללית.

מאמרים נוספים

אפשרויות גיוס הון להייטק

אפשרויות גיוס הון להייטק

עיצוב אלבומים באינטרנט - כל אחד יכול

עיצוב אלבומים באינטרנט - כל אחד יכול

על תקלות האייפון הנפוצות

על תקלות האייפון הנפוצות

רכישת מכשיר סלולאר

רכישת מכשיר סלולאר

הכל על הקמת מוקד אנושי וטכנולוגי

הכל על הקמת מוקד אנושי וטכנולוגי

הסמארטפון ככלי היעיל ביותר ללמידה בבית הספר

הסמארטפון ככלי היעיל ביותר ללמידה בבית הספר

כמה מרוויח בונה אפליקציה?

כמה מרוויח בונה אפליקציה?

הצורך הגובר של השוואת מחירי סלולר

הצורך הגובר של השוואת מחירי סלולר

איך לבחור חבילות סלולר לחו

איך לבחור חבילות סלולר לחו"ל?

רכישת מכשיר סלולאר

רכישת מכשיר סלולאר

הצטרפו לרשימת תפוצה
כל הזכויות שמורות Copyright © 2008 - קומיון – עולם הטלקום של ישראל הקמת אתרים ע"י הקמת אתרים