קומיון - עולם הטלקום של ישראל
 הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  שלח לחבר  RSS
האימייל האדום חיפוש באתר

כמה מרוויח בונה אפליקציה?


מאת: מערכת אתר קומיון
פורסם: 2/7/2019

המכשירים הסלולאריים נפוצים מאוד בקרב משתמשים רבים וגורמים רבים מנצלים עובדה זאת לפיתוח אפליקציות שנועדו לשימוש ופרסום דרכם. הטכנולוגיות המתקדמות המהוות את בסיס האפליקציות מאפשרות שימוש למטרות שונות ובין היתר: משחקי מחשבי, שירותים מבוססי מיקום וג'י פי אס, שירותי בנקאות ופיננסים, אתרי הזמנות ורכישת כרטיסים ועוד רבים אחרים. מקומות התעסוקה ודרישות השוק הם אלו המכתיבים את ההתמחויות השונות של המתלמדים. הביקוש הוא בקרב חברות גדולות, בקרב חברות הזנק המפתחות אפליקציות ועוד. יש משרות המשלבות בין פיתוח מובייל ופיתוח WEB שבמסגרתם צריכים לשלוט במספר טכנולוגיות במקביל ולעבוד על מוצרים מתקדמים ועוד התמחויות.

לימודי בניית אפליקציות

בניית אפליקציה מחייבת ידע רב הנרכש בלימודים ממושכים במוסדות מתאימים. באקדמאיים שביניהם הם נמשכים שלוש שנים, ובמקרים אחרים, גם ארבע שנים. קיימים מספר מסלולים בהם ניתן לבחור כדי להגיע ליכולת להפוך למפתחי מוביילים. מסלול אחד הינו במסגרת לימודי מחשב והוא לרוב, בין 3 שנים. מסלול אחר הוא במסגרת לימודי הנדסת תוכנה הנפרשים על  4 שנות לימוד. אין חובה להיות בעלי תואר ראשון וניתן להגיע למיומנויות פיתוח גם לאחר צבירת ניסיון במקום עבודה מתאים, או, לחלופין, במסגרות צבאיות שונות כפי שמקובל בישראל. קיימת האפשרות ללמוד בקורסים ייעודיים המתמקדים בתחום.

יש המציעים הכשרה מקיפה בפיתוח מובייל IOS, יש קורסים ייעודיים בפיתוח אפליקציות מובייל. יש קורסים המלמדים פיתוח אנדרואיד או לשתי הפלטפורמות האחרות המוכרות. כמו כן, ניתן להגיע לתפקיד לאחר צבירת ידע בתכנות בשפות שונות הנדרשות לתפקיד, בין היתר דרך קורסים מתאימים בתכנות. לרוב, יש צורך בידיעת שפת JAVA.  לפיתוח IOS נדרשת לשיטה בשפת קוד שונות נדרשות, וחלק מהחברות מבקשות ניסיון בפיתוח לינוקס.

שכר בקרב מפתחי אפליקציה

שכר מפתחי אפליקציות מובייל תלוי בידע, בניסיון, בתפקיד ובפרמטרים אחרים. שכר של מפתחים רגילים בניסיון של עד 3 שנים הוא בין 18000 ל2000 שח לחודש ימים עד  5 שנים - בין 20000 ל24000 שח לחודש. בעל  5 שנות וותק – בין 27000 ל 32000 שח. מפתחי מובייל שהינם בתפקידי מפתח זוכים לעוד כ 2000 שח בהתאמה לוותק ולניסיון. בפיתוח אנדרואיד השכר גבוה יותר מאשר בפיתוח IOS, ומפתח בתחום המובייל מקבל יותר מאשר בתחום ה WEB. כל אלו הינן הערכות וכל חברה מוסיפה בהתאם לכישורים האמיתיים, כאשר המקצועיים ביותר יכולים לקבל גם בונוסים שונים.

לסיכום

אין ספק כי מי שלומד את התחום ומוכשר לעסוק בו יכול לשדרג עצמו רבות מבחינת השכר, העניין, המעמד בחברה וכדומה. כל אלו מסייעים רבות להעלאת רמת ואיכות החיים. המקצוע נחשב למבוקש בכל העולם. ניתן לעבוד כשכירים בחברות שונות או כעצמאים המספקים שירותי מיקור חוץ תוך כדי פיתוח קריירה.  משרות רבות מוצעות בארצות מערביות מתקדמות רבות. ישראלים רבים מבצעים רילוקשיין ויוצאים לעבוד בחברות בינלאומיות נחשבות בעולם.   מומלץ ללמוד את התחום במוסד ידוע ובעל מוניטין.

 

מאמרים נוספים

אפשרויות גיוס הון להייטק

אפשרויות גיוס הון להייטק

עיצוב אלבומים באינטרנט - כל אחד יכול

עיצוב אלבומים באינטרנט - כל אחד יכול

על תקלות האייפון הנפוצות

על תקלות האייפון הנפוצות

רכישת מכשיר סלולאר

רכישת מכשיר סלולאר

הכל על הקמת מוקד אנושי וטכנולוגי

הכל על הקמת מוקד אנושי וטכנולוגי

הסמארטפון ככלי היעיל ביותר ללמידה בבית הספר

הסמארטפון ככלי היעיל ביותר ללמידה בבית הספר

כמה מרוויח בונה אפליקציה?

כמה מרוויח בונה אפליקציה?

הצורך הגובר של השוואת מחירי סלולר

הצורך הגובר של השוואת מחירי סלולר

איך לבחור חבילות סלולר לחו

איך לבחור חבילות סלולר לחו"ל?

רכישת מכשיר סלולאר

רכישת מכשיר סלולאר

הצטרפו לרשימת תפוצה
כל הזכויות שמורות Copyright © 2008 - קומיון – עולם הטלקום של ישראל הקמת אתרים ע"י הקמת אתרים