קומיון - עולם הטלקום של ישראל
 הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  שלח לחבר  RSS
האימייל האדום חיפוש באתר

אלווריון סגרה את 2008 בהפסד של 5 מליון דולר

החברה סיכמה את השנה עם ירידה בהכנסות, גם בעקבות העסקה המבוטלת מול נורטל


מאת: גל בקר
פורסם: 5/2/2009

חברת אלווריון (Alvarion), המספקת פתרונות WiMAX ופס רחב לרשתות אלחוטיות ברחבי עולם, פרסמה את הדו"ח הרבעוני האחרון של 2008. למרות היותה שחקנית מרכזית בשוק ה-WiMAX העולמי, דו"ח זה משקף בעיקר את ההפסדים של החברה, אשר ספגה ישירות ובעקיפין את תוצאותיו של המשבר הכלכלי: בראש ובראשונה היה זה ביטול העסקה עם יצרנית הציוד נורטל (Nortel), אשר לטענת אלווריון הביא לירידה של 6 אחוזים ברווחי החברה ברבעון הרביעי של 2008 - 70.01 מיליון דולר לעומת 74.3 מיליון דולר ברבעון שקדם לו. נורטל, שהכריזה לאחרונה על פשיטת וכעת מבקשת הגנה מפני נושים, חתמה במהלך הרבעון האחרון עם אלווריון על הסכם, במסגרתו תפיץ את ציוד ה-WiMAX שאלווריון מייצרת ואף תשקיע במחלקת הפיתוח של החברה.

אלווריון טוענת בדו"ח שהיתה אמורה לראות הכנסות בסך של 2.4 מיליון דולר מהעסקה עם נורטל. כאמור, במצבה הפיננסי הנוכחי אין באפשרותה של נורטל להשלים את הצד שלה בעסקה, והיא אף החלה להעביר חלק מלקוחותיה לטיפולה של אלווריון, כדי למנוע ככל הניתן פגיעה בשרות שהבטיחה לספק. אלווריון מציגה את העסקה שבוטלה, יחד עם המיתון הנמצא ברקע, כגורמים שהביאו להפחתה בשווי החברה: לפי חוקי החשבנאות המקובלים, ירד ערך המניה של אלווריון בתשעה סנט במהלך השנה שעברה, לעומת ערכה ב-2007. כיום עומד שווי החברה, אשר נסחרת בנאסד"ק, על 212.81 מיליון דולר. בשורה התחתונה, עם סיכום שנת 2008, מדווחת אלווריון על הפסדים שנתיים בסך 5.5 מיליון דולר נטו, לעומת רווח נקי של 7.1 מיליון דולר  ב-2007.

למרות זאת, הכיל הדו"ח כמה נקודות אור: שנת 2008 הסתכמה בהכנסות שיא, בסך 281.3 מיליון דולר, עלייה של 19 אחוזים לעומת 236.6 מיליון דולר של 2007. גם בגזרת ה-WiMAX בלבד, הגיעה החברה להכנסות חסרות תקדים - 171 מיליון דולר לעומת 124 מיליון דולר ב-2007. "אנו מרוצים מאוד מתוצאות הרבעון האחרון,", אמר מנכ"ל אלווריון צביקה פרידמן. "ב-2008, טכנולוגיית WiMAX המשיכה להיות מאוד מבוקשת, למרות חששות ממיתון עולמי. אנו מאוד מעודדים מהעובדה שאנו נכנסים ל-2009 עם כמות כפולה של הזמנות מצד לקוחותינו. גם עסקינו שלא כוללים WiMAX היו יציבים ב-2008, ואנו מצפים שמצב זה ימשיך אל תוך השנה החדשה."

בהתאם למגמה הרווחת כיום, אלווריון מתכננת לשים את יהבה על יעילות, לעומת פריצה לשווקים חדשים. עקב כך, התחזית שלה לרבעון הראשון של 2009  זהירה, כשהיא מעריכה שתגיע להכנסות של 65-73 מיליון דולר.

מאמרים נוספים

טכנולוגית דפוס דיגיטלי

טכנולוגית דפוס דיגיטלי

איך לעשות כסף באינטרנט? 3 שיטות שעובדות, בשבילך

איך לעשות כסף באינטרנט? 3 שיטות שעובדות, בשבילך

יתרונות כרטיס ביקור דיגיטלי לאתר

יתרונות כרטיס ביקור דיגיטלי לאתר

כיצד גורמים להעלאת עוקבים באינסטגרם?

כיצד גורמים להעלאת עוקבים באינסטגרם?

הזומבים של ההיי-טק

הזומבים של ההיי-טק

013 נטוויז'ן: הישגי שיא - והיערכות למיתון

013 נטוויז'ן: הישגי שיא - והיערכות למיתון

WiNetworks גייסה 8 מליון דולר

WiNetworks גייסה 8 מליון דולר

012סמייל סגרה רבעון עם רווחי שיא

012סמייל סגרה רבעון עם רווחי שיא

ייצוגית נגד נטוויז'ן - העלתה תעריפי שיחות בינ

ייצוגית נגד נטוויז'ן - העלתה תעריפי שיחות בינ"ל במבצע ללא הודעה מוקדמת

רדוור הישראלית קנתה חטיבה של נורטל

רדוור הישראלית קנתה חטיבה של נורטל

הצטרפו לרשימת תפוצה
כל הזכויות שמורות Copyright © 2008 - קומיון – עולם הטלקום של ישראל הקמת אתרים ע"י הקמת אתרים