קומיון - עולם הטלקום של ישראל
 הפוך לדף הבית  הוסף למועדפים  שלח לחבר  RSS
האימייל האדום חיפוש באתר

אפשרויות גיוס הון להייטק


מאת: מערכת אתר קומיון
פורסם: 4/3/2022

כאשר מביאים בחשבון אפשרויות שונות של גיוס הון להייטק, צריך לברר כמה דברים. לדוגמא, כמה כסף נרצה להשיג בשלב הזה ולכמה זמן של פעילות המימון הזה יספיק. כדאי להביא בחשבון שלבי גיוס מאוחרים יותר, שישפיעו במידה מסוימת על דילול האחזקות שמרחש עם כל כניסה של המשקיע או קרן השקעות חדשים. לפני שניגש לפרט כמה מאפשרויות גיוס ההון המובילות, נמליץ להגדיר את מטרת המימון. ישנם משקיעים שיעדיפו להשקיע בחברת הייטק שמכוונת בשלב זה לפיתוח מוצר טכנולוגי. משקיעים אחרים רוצים להיכנס רק לחברה שכבר סיימה פיתוח ורוצה לגייס הון לצורך יציאה לשיווק. קרנות השקעה עשויות להעדיף נישות שמוכרות להן אך ישנם משקיעים שפתוחים גם לנישות נוספות.

גיוס הון על ידי חממות

דרך מאוד טובה לטובת גיוס הון לסטארט אפ עוברת בחממות טכנולוגיות. חלק מהחממות המוצלחות ביותר עובדות עדיין בשיתוף עם המדען הראשי. יחד עם זאת החממות כיום הן חברות פרטיות לכל דבר ומדובר במשקיעים פרטיים. ראוי לציין כי לא כל חממה תתאים לכל סטארט אפ. בעוד שחלק מהן פונות לנישות מגוונות, רובן הגדול נוטה לנישה מסוימת. אם אתם רוצים לפתח מכשור רפואי, פנו לחממה שעוסקת בתחום הזה. אם אתם מפתחים מוצר בעל היבט טכנולוגי בשילוב אלקטרוניקה, חממה אחרת תתאים יותר. הבעלות על החברה מתחלקת בין המשקיע מהחממה לבין בעל הרעיון והצוות השותף בבעלות (אם יש כזה). המימון מגיע בשילוב סיוע לוגיסטי, טכנולוגי, ייעוץ בסגנון מנטורינג ועוד.

מימון המונים ומימון בנקאי

שתי אפשרויות מימון וגיוס הון אחרות להייטק עוברות דרך הציבור הרחב במקרה אחד ודרך המערכת הבנקאית במקרה אחר. מימון באמצעות הציבור הרחב עובר דרך אתרי מימון המונים. ישנן פלטפורמות שמתמחות במימון של סטארט אפים והייטק, לעיתים בשילוב הזרמת הון ממשקיעים פרטיים או בעלי הרעיון. פלטפורמות גיוס הון מחייבות עמידה בתנאים מסוימים וחשוב להתעדכן בכך לפני שמתחילים. החיסרון – אם לא מגיעים ליעד הפרויקט, היזם לא יקבל שום מימון. כמו כן, הבנקים הגדולים דרך מחלקות עסקיות החלו ללטוש עיניים להייטק. אמנם היזם צריך להעמיד ערבויות וביטחונות אבל קיים יתרון חשוב. אם הפיתוח מצליח, הרווח הגדול הולך ליזום ואין שותפים שנוגסים נתח גדול מהתגמולים.  

אנג'לים וקרנות הון סיכון

לאנג'לים פונים לרוב יזמים וחברות הייטק בתחילת הדרך, שזקוקים להון לצורך התחלת הפעילות. לרוב, מדובר במשקיעים עם הבנה בתחום ועם יכולת למנף את הידע בשילוב הכסף לערך מוסך משמעותי. קשרים מקצועיים והבנה עמוקה יכולים להעלות מאוד את סיכויי ההצלחה. עם זאת, יש להביא בחשבון שאנג'ל עשוי לדרוש מקום ליד שולחן קבלת ההחלטות (למרות שיש גם משקיעים שקטים). קרנות הון סיכון מחפשות חברות יותר בשלות ומעניינות להשקעה. אך בשנים האחרונות החלו להגיע ארצה גם קרנות שמחפשות השקעות בסדר גודל נמוך המשיק להשקעות של אנג'לים.

מאמרים נוספים

אפשרויות גיוס הון להייטק

אפשרויות גיוס הון להייטק

עיצוב אלבומים באינטרנט - כל אחד יכול

עיצוב אלבומים באינטרנט - כל אחד יכול

על תקלות האייפון הנפוצות

על תקלות האייפון הנפוצות

רכישת מכשיר סלולאר

רכישת מכשיר סלולאר

הכל על הקמת מוקד אנושי וטכנולוגי

הכל על הקמת מוקד אנושי וטכנולוגי

הסמארטפון ככלי היעיל ביותר ללמידה בבית הספר

הסמארטפון ככלי היעיל ביותר ללמידה בבית הספר

כמה מרוויח בונה אפליקציה?

כמה מרוויח בונה אפליקציה?

הצורך הגובר של השוואת מחירי סלולר

הצורך הגובר של השוואת מחירי סלולר

איך לבחור חבילות סלולר לחו

איך לבחור חבילות סלולר לחו"ל?

רכישת מכשיר סלולאר

רכישת מכשיר סלולאר

הצטרפו לרשימת תפוצה
כל הזכויות שמורות Copyright © 2008 - קומיון – עולם הטלקום של ישראל הקמת אתרים ע"י הקמת אתרים